Mobirise Site Generator


Arama Motoru Optimizasyonu

Reklamlarınız Anında Üst Konumda Yayınlansın, Siz de Yeni Müşteriler Kazanın!


SEO (SEARCH ENGİNE OPTİMİZATİON) NEDİR?


SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO çalışmaları ile web sitenizin son kullanıcılar için hızlı, kolay ve bilgilendirici bir niteliğe kavuşması sağlanırken aynı zamanda arama motorları tarafında da web sayfanızın teknik açıdan, kolaylıkla anlaşılabileceği bir altyapı oluşturulur. SEO NEDEN ÖNEMLİ?

İnternet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu bir web sitesine ya da bir ürüne ve hizmete ulaşmak için arama motorlarını tercih ederler. Aynı zamanda kullanıcıların neredeyse tamamının arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıkan siteleri ziyaret ettikleri bilinmektedir.


Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan SEO çalışmaları web sitesine gelen kullanıcı sayısının artmasını sağlar. Bu şekilde tanıtılan ürün ya da verilen hizmetin daha çok insana ulaşması kolaylaşır.


SEO NE İŞE YARAR?

  Web sitesinin reklam performansını artırır.

  Hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda erişim alanını genişletir.

  Sitenin ziyaretçi sayısını artırır ve işlem hacminizi genişletir.

  Marka bilinirliğini artırır.


 SEO ÇALIŞMALARI NELERDİR?

SEO çalışmaları teknik optimizasyon, içerik optimizasyonu ve tanıtım çalışmalarının bir bütünüdür. Bu çalışmalar birbiri ile bağlantılı ve doğru şekilde yapıldığında siteniz istenilen anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda yer alacaktır.

Teknik açıdan yapılan çalışmalar ile arama motorlarının sonuç sayfalarında hedef anahtar kelimeniz ya da kelimeleriniz ile üst sıralarda yer alabilmeniz için öncelikle var olan web sitenizin analizi yapılarak bazı teknik değişiklikler gerçekleştiriyoruz. Web sitenizin kodları ve alt yapısında arama motorlarının sitenize erişimini kısıtlayan ya da zorlaştıran durumlar da olabilir. Bu durumları belirledikten sonra optimize ederek anahtar kelimeler için uygun hale getirilmesini sağlıyoruz.

Web sitelerinde SEO çalışmaları için önemli olan bir diğer konu ise içerik optimizasyonudur. Çalışmalarımızın aşamalarından biri de web sitenizin var olan sayfalarındaki içerik yoğunluğunun anahtar kelimeler doğrultusunda analiz edilmesidir.

İçeriklerin ve sayfaların birbirleri ile olan ilişkileri de analiz edilir. İçerik analizinde her sayfa için olması gereken farklı anahtar kelimelerin sayfa içeriğindeki yoğunluğu da belirlenir. Tüm bu analizler sonucunda içerik optimizasyonu için olması gereken yapıyı oluşturulur.

Son olarak tanıtım çalışmaları ile sitenizin Alan adı Otorite değerini arttırıp marka ürün bağını güçlendirilmesini amaçlıyoruz. Web sitenizin diğer web siteleri üzerinden tanıtımını yaparak bilinirlik düzeyini artırıyoruz. Tanıtım çalışmalarını zincir siteler veya blog ağları kullanmadan, müşteri onayının alındığı ve düzenli olarak kontrol edilen yayınlar ile gerçekleştiriyoruz.

SEO çalışmaları farklı alanlarda yapılan çalışmaların bir bütünüdür.

Biz de SEO çalışmalarımızda kısa vadeli ve geçici sonuçlar yerine uzun vadeli ve kalıcı sonuçlar hedefliyoruz.

Sosyal Medya